צור
					קשר צור קשר
סגרו פנייה
חייגו עכשיו
חייגו עכשיו
1700-502-034

צרו איתנו קשר

נייעץ לכם להשיג הלוואה כנגד נכס לכל מטרה

שאלות ותשובות

"הלוואה" הוא מושג שמרחף סביבנו תמיד. גורמים מפוקפקים אוהבים לבלבל אותנו ולהציע לנו מיני הלוואות בלי להסביר מה המשמעות והתנאים שלהן. על מנת לעשות סדר בבלגאן, קיבצנו את השאלות הנפוצות ביותר שמפנים אלינו ב"חברת טפירו" בנושא הלוואות.

1. מה ההבדל בין משכנתא בנקאית לבין משכנתא חוץ בנקאית?

משכנתא היא הלוואה בסכומים גבוהים מאוד ועבור טווח שנים ארוך (לרוב 15 עד 30 שנה) שניתן כנגד נכס נדל"ני בבעלותכם. מרבית המשכנתאות בארץ עדיין ניתנות דרך בנקים למשכנתאות, אולם יותר ויותר אפשרויות פתוחות היום להשיג משכנתא חוץ בנקאית. הלוואה זו מתאימה למי שהבנק סירב להלוות לו בשל הכנסות נמוכות, היסטוריה כספית בעייתית ועוד.

 

2. מה המשמעות של משכנתא דרגה שניה?

אם כבר הוצאתם משכנתא כנגד הנכס שבבעלותכם, תוכלו להוציא משכנתא דרגה שנייה. המשמעות היא להשתמש פעם שניה באותו נכס נדל"ני כערבון להלוואה נוספת. במקרה הנדיר שבו לא תוכלו להחזיר את שתי הלוואות המשכנתא שקיבלתם, תהיה למלווה הראשון קדימות לכיסוי החוב בעזרת מכירת הנכס.

 

3. אילו סוגי הלוואות גישור קיימים ומה ההבדל ביניהם?

הלוואת גישור ניתנת למי שעומד בפני פער משמעותי אך זמני בתזרים המזומנים. מדובר לרוב בהלוואה קטנה ובעלת מועד פירעון קרוב. היא קיימת בתנאים מסוגים שונים: בהלוואת בולט, למשל, תחזירו במהלך תקופת ההלוואה רק את הריבית, ואת הסכום המלא רק בסוף התקופה. בהלוואת בלון תחזירו את הסכום כולו, כולל הריבית, רק בסיום תקפות ההלוואה. וכן הלאה.

 

4. מהי הלוואה לכל מטרה?

לרוב, כשתבקשו הלוואה תתבקשו להסביר מה מטרתה – קניית בית, רכב, וכו'. הלוואה לכל מטרה היא כזו שהמלווה אישר בלי קשר למה שאתם מתכוונים לעשות בה. משמשת לכיסוי חוב קודם, לשיפוץ בבית, מימון חתונה וכו'. 

 

5. מי יכול לקבל דרככם יעוץ אסטרטגי פיננסי?

אנחנו ב"טפירו" מתמחים בבניית תוכנית יציאה ממשבר כלכלי. ביחד אתכם נשב לפגישת הכרות, נבין לעומק את מצבכם הכלכלי ואת אופי הבעיה אליה נקלעתם. יש לנו ניסיון בקישור ביניכם לבין מקורות מימון כנגד כל נכס שבבעלותכם, אפילו אחרי שעבוד לבנק ועבור הלוואות החל מ- 100 אלף ₪.